Пенсію нараховують по-новому

Пенсію нараховують по-новому

Актуально
З 1 січня 2016 року при обчисленні розміру пенсії заробітна плата враховується лише за період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року. Як зазначила заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду у Волинській області Лариса Лучковська, це означає, що тепер  довідка про заробітну плату при обчисленні розміру пенсії не подається. Окрім тих випадків, коли страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000 року, становить менше ніж 60 місяців.
Фахівець також наголошує, що з 1 січня поточного року змінились умови щодо необхідного страхового стажу для визначення права на пенсію за ІІ групою інвалідності відповідно до статті 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». У період до 1 січня 2016 року інвалідам ІІ групи страховий стаж, необхідний для права на пенсію, визначався як для інвалідів І групи. 
Є зміни і щодо оподаткування пенсій. Зокрема, цього року податок у розмірі 15 та 1,5% військового збору нараховуватимуть на частину суми пенсій, що перевищує 4134 гривні.  
Крім того, продовжено особливий порядок виплати пенсій працюючим пенсіонерам, запроваджений з 1 квітня минулого року. Тобто працюючим особам виплата пенсії буде проводитись у розмірі 85%, але не менше як 1,5 прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. А це 1611 грн. Пенсіонерам, які працюють на так званих спецпосадах, пенсії виплачуватимуться лише після звільнення. Інваліди І та ІІ груп, інваліди війни ІІІ групи, учасники бойових дій, члени сімей загиблих військовослужбовців одержуватимуть 100% пенсії незалежно від факту роботи. 
 

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!