У Сафатовій долині вшанують жертв кривавого спецзагону НКВС

У Сафатовій долині вшанують жертв кривавого спецзагону НКВС

Актуально

У 1944-1946 роках на Демидівщині Рівненської області мало не щоночі розігрувалися трагедії. Радянська пропаганда наголошувала – людей катували й нищили бандити-бандерівці. Але з часом заговорили і рідні загиблих, і документи самих катів. Факти свідчать, що за злочинами псевдобандерівців стоять радянські спецслужби. Під личиною бандерівців енкаведисти катували і знищували невинне населення. Це були так звані «спєцотряди», створені для очорнення УПА й дискредитації національно-визвольного руху в Україні.
Такий «спєцотряд» нічних упирів був, зокрема, організований на терені Демидівського району Рівненщини. У ньому налічувалось більше п’ятдесяти чоловіків, добре озброєних, одягнених в обмундирування УПА із тризубами на шапках. Очолював його Сафат Панасюк.
Що ж це за «Долина смерті» і чому нічні упирі обрали це місце для захоронення своїх жертв?
Недалеко від смт Демидівка, під самим лісом, на межі хуторів Калинівки та Пащихи, проживали сім’ї польських колоністів. Вони й не гадали, що колись настануть жахливі часи, коли їхні садиби будуть спалені, вони разом з дітьми знищені, а їхні криниці з джерельною водою стануть братськими могилами, в яких нелюди ховатимуть сліди своїх мерзенних злочинів.
За часів незалежності України на місці загибелі сотень людей тут насипали курган-могилу.Щороку в останню неділю липня на трагічне місце приходять десятки небайдужих людей, щоб з молитвою вшанувати память про невинно убієнних.

30 липня 2017 року о 14 годині з ініціативи керівництва Демидівської районної ради біля кургану відбудеться поминальна панахида, освячення встановленого пам’ятного каменя та інші громадські заходи.
Від смт Демидівка до могили організовується доїзд. Усіх бажаючих запрошують віддати шану замордованим українцям. Телефон для довідки: (03637) 6-21-04.

Схожі новини

Коментарів: 1

  • олександр
    17 липня 2017 року, 10:43 - Відповісти
    0
    не брешіть, були ісвої "патріоти", які насправді були бандити

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!