Боргують зарплату – можна буде не ходити на роботу

Боргують зарплату – можна буде не ходити на роботу

Актуально

В Україні планують кардинально змінити взаємовідносини між працедавцем та робітником. Зокрема у Мінсоцполітики пропонують законодавчо дозволити тим працівникам, яким не платять зарплату понад 15 днів, не виходити на роботу. При цьому їх ніхто не має права звільнити, а після виплати боргів вони ще й отримають гроші від роботодавця.

Про це пише «Обозреватель».

Після відновлення виплат працівник зобов'язаний наступного дня повернутися на робоче місце. Щодо нарахування зарплати роботодавець зобов'язаний повідомити працівника у письмовій формі. За пропущені дні керівництво має виплатити не менше двох третин від встановленого окладу. Також законом встановлюється пеня роботодавцю в розмірі 0,06% від суми боргу за кожен день затримки.
До того ж, у разі порушення термінів виплати зарплати працівник може звернутися до Державної служби з питань праці. Працівники відомства зобов'язані провести інспекцію і у разі підтвердженні проблеми оформити припис про виплату. Якщо заборгованості перевищують 2 місяці  цей припис для роботодавця стає виконавчим документом.
Залишати робоче місце можуть не всі. Ті, хто задіяний в особливо важливих сферах життєдіяльності країни, від такого виду страйку звільняються. Йдеться про органи прокуратури, суду, ЗСУ, органів державної влади, місцевого самоврядування, безпеки і правопорядку.
Проект закону, крім профільного міністерства, активно обговорюється із представниками бізнесу, а також профспілками. 

Ще одна важлива ініціатива Уряду – створення фонду гарантування заробітних плат. Якщо підприємство раптом збанкрутувало, а його працівники залишилися без зарплати – держава візьме на себе частину виплат. Пропонується гарантувати виплату до 50 тисяч гривень.

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×