Боргують зарплату – можна буде не ходити на роботу
Актуально

Боргують зарплату – можна буде не ходити на роботу

1 квітня 2019, 17:49
0
0
Сподобалось?
0

В Україні планують кардинально змінити взаємовідносини між працедавцем та робітником. Зокрема у Мінсоцполітики пропонують законодавчо дозволити тим працівникам, яким не платять зарплату понад 15 днів, не виходити на роботу. При цьому їх ніхто не має права звільнити, а після виплати боргів вони ще й отримають гроші від роботодавця.

Про це пише «Обозреватель».

Після відновлення виплат працівник зобов'язаний наступного дня повернутися на робоче місце. Щодо нарахування зарплати роботодавець зобов'язаний повідомити працівника у письмовій формі. За пропущені дні керівництво має виплатити не менше двох третин від встановленого окладу. Також законом встановлюється пеня роботодавцю в розмірі 0,06% від суми боргу за кожен день затримки.
До того ж, у разі порушення термінів виплати зарплати працівник може звернутися до Державної служби з питань праці. Працівники відомства зобов'язані провести інспекцію і у разі підтвердженні проблеми оформити припис про виплату. Якщо заборгованості перевищують 2 місяці  цей припис для роботодавця стає виконавчим документом.
Залишати робоче місце можуть не всі. Ті, хто задіяний в особливо важливих сферах життєдіяльності країни, від такого виду страйку звільняються. Йдеться про органи прокуратури, суду, ЗСУ, органів державної влади, місцевого самоврядування, безпеки і правопорядку.
Проект закону, крім профільного міністерства, активно обговорюється із представниками бізнесу, а також профспілками. 

Ще одна важлива ініціатива Уряду – створення фонду гарантування заробітних плат. Якщо підприємство раптом збанкрутувало, а його працівники залишилися без зарплати – держава візьме на себе частину виплат. Пропонується гарантувати виплату до 50 тисяч гривень.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися