Експерти пояснили, що різко обвалило гривню

Експерти пояснили, що різко обвалило гривню

Актуально

Гривня різко подешевшала вперше з середини лютого: долар на міжбанку наблизився до позначки 27 гривень за долар, євро – знову дорожче 30 гривень. Готівкові курси дещо вищі.

Спровокувала обвал курсу національної валюти «Укрзалізниця». Держпідприємство 13-14 березня активно скуповувало валюту, аби погасити бонди на суму 175 мільйонів доларів.

Про це пише Liga.net.

Щоб підтримати гривню, НБУ навіть довелося виходити на міжбанк з найбільшими в цьому році продажами долара. За даними учасників ринку, НБУ 13 березня продав 80 мільйонів доларів, 14 березня – близько 30 мільйонів доларів. Хоча з початку року НБУ переважно скуповував валюту, поповнивши резерви на 625 мільйонів доларів.

Цей випадок розкрив головну проблему українського валютного ринку: його обсяг настільки невеликий, що ситуацію в корені можуть змінити кілька великих операцій. Середні торги міжбанку зазвичай досягають 300-500 мільйонів доларів за день (йде мова разом про покупку та продаж), тому навіть 277 млн ​​доларів, які нерезиденти поступово вклали в гривневі ОВДП за з середини січня по березень, вистачило, щоб зміцнити гривню з 28,2 до 26,3 грн за долар.

До кінця березня подібних потрясінь бути не повинно, вже в середині квітня гривню чекає нова перевірка – погашення короткострокових гривневих держоблігацій.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • T Редактор сайту Ірина Бура 066 606 94 80
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×