Хочуть підвищити норми споживання газу для житла без лічильників

Хочуть підвищити норми споживання газу для житла без лічильників

Актуально

В Україні запропонували підвищити норми споживання природного газу для домогосподарств, які не мають лічильника і розділити їх на групи – залежно від пори року.

Якщо є газова плита і централізоване гаряче водопостачання, оплата з людини зросте на 75,76% у весняно-літній період і на 166,67% у період опалювального сезону. За наявності газової плити і відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача – на 53,70% і 153,70% відповідно. За наявності газової плити і водонагрівача – на 90,48% і 138,10%.
Для прикладу, сьогодні споживач, який сам прописаний у квартирі без лічильника і користується лише газовою плитою та центральним гарячим водопостачанням, платить за газ 22,9 грн. Якщо тарифи зростуть, то платіж становитиме 40,3 грн у весняно-літній період і 61,1 грн в осінньо-зимовий.
Тариф для домогосподарства з газовим водонагрівачем та газовою плитою за місяць з людини становить 73 грн. Після нововведень він зросте до 139 грн і 173,7 грн залежно від пори року

За даними операторів газорозподільних мереж, сьогодні норма газу вдвічі менша за фактичний обсяг споживання. Через це Нафтогаз і газзбути щорічно несуть збитки 2,681 млрд грн. За даними Міненерговугілля на 1 червня 2018-го, підвищення норм споживання торкнеться 3,3 млн домогосподарств. Крім того, у 1,8 млн домогосподарств термін експлуатації лічильників вийшов. Їх потрібно замінити.

Теги: газтарифи

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×