Українців спонукатимуть платитимуть аліменти на утримання літніх батьків

Українців спонукатимуть платитимуть аліменти на утримання літніх батьків

Актуально

Міністр соціальної політики Андрій Рева переконаний, що діти повинні платити аліменти на утримання літніх батьків.

«Я вважаю, що у випадку дітей до літніх батьків має бути жорстка відповідальність – потрібно законодавчо ввести серйозну відповідальність – вони теж повинні платити аліменти на утримання батьків. У 51-й статті Конституції написано, що батьки зобов’язані утримувати свої неповнолітних дітей, повнолітні діти зобов’язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків», – сказав Рева.

До дітей, які кидають напризволяще старих батьків, можуть застосовувати ті ж методи примусу, що й у випадках несплати аліментів на малолітніх дітей.

Українське законодавство встановлює відповідальність за батьків, але аліменти – один з крайніх заходів. Щоб батьки могли претендувати на них, вони повинні довести спорідненість, свою непрацездатність, немічність і потребу у фінансовій підтримці. Однак обов’язковими є аліменти для батьків-інвалідів та для батьків, які непрацездатні за віком.

Аліменти можуть бути сплачені добровільно або стягнуті за рішенням суду. Розмір аліментів встановлює суд.

Суд може звільнити дітей від сплати аліментів, якщо є докази, що батько і мати ухилялися від виконання батьківських обов’язків, позбавлені батьківських прав. Знижує ймовірність отримання позитивного вердикту суду про аліменти пенсія, яка вища за мінімальну, депозити в банках, інші джерела доходу батьків, а також кількість статей витрат і утриманців на відповідачеві.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×