Які зміни до пенсійного законодавства проголосувала Верховна Рада
Актуально

Які зміни до пенсійного законодавства проголосувала Верховна Рада

4 березня 2015, 11:45
0
0
Сподобалось?
0

Днями Верховна Рада проголосувала за внесення змін до пенсійного законодавства. Підтримали урядовий законопроект №2212 всього 238 депутатів, до того ж із 5 спроби.

Згідно із законом в Україні відбудеться:

– поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок та збільшення страхового стажу для осіб, які мають право на пільгову пенсію;

– поетапне підвищення на 5 років страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за вислугу років;

- для обчислення пенсії застосовуватимуть середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2012, 2013, 2014 роки;

- пенсії працюючим пенсіонерам будуть виплачувати у розмірі 85 відсотків, але не менше 1423 гривень. Ця норма діятиме до 1 січня 2016 року.

Як повідомляє «Українська правда», пенсії військовим, інвалідам 1-3 групи, учасникам АТО, членам загиблих учасників бойових дій скорочуватися не будуть.

Особам у період роботи на посадах, які дають право на призначення спеціальних пенсій (народні депутати, державні службовці та прирівняні до них особи, судді, прокурори та інші), пенсії, призначені відповідно до чинного законодавства України, не виплачуватимуться.

У ході обговорень в Раді уряд зобов’язався до 1 червня подати в Раду законопроект, що скасовує всі спеціальні пенсії та вводить єдине правило нарахування пенсій. Якщо такий законопроект не буде прийнято, то із 1 червня спецпенсії буде скасовано автоматично.

Виступаючи у парламенті прем’єр Арсеній Яценюк визнав, що цей закон є надзвичайно складним. Однак він зауважив, що уряду вдалося переконати міжнародних кредиторів, зокрема МВФ, не підвищувати пенсійний вік.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися