НА СТІНАХ ХРАМУ ЗОБРАЖЕНО... ЮЩЕНКА, СКРЯБІНА, НІГОЯНА

НА СТІНАХ ХРАМУ ЗОБРАЖЕНО... ЮЩЕНКА, СКРЯБІНА, НІГОЯНА

Культура

На Львівщині у селі Верин Миколаївського району є храм з цікавим розписом на стіні. Тут зображені сотники УПА, екс-президент України Віктор Ющенко, герої Небесної сотні Сергій Нігоян, Михайло Жизневський та Юрій Вербицький, й навіть співак Андрій Кузьменко (Скрябін).
Робота над оригінальним проектом розпочалася майже десять літ тому. Автор розписів, художник Микола Гаврилів, не забув на стіні залишити і своє обличчя - його можна впізнати в образі апостола Луки. Місцевих жителів та священиків автор зобразив у композиції "Явлення Христа народу". А Скрябін став прототипом Івана Хрестителя.
Чи можна зображати на церковних стінописах світських осіб? Така тенденція, кажуть іконописці, не нова й була популярною ще за часів середньовіччя. У храмі у Верині канонічні рамки витримано.
Наталія КРАВЧУК, Львівська область

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!