Що означає позіхання під час молитви?

Що означає позіхання під час молитви?

Культура

"Дорога редакціє, у мене таке трохи незручне запитання. Кажуть, то дуже недобрий знак, якщо хтось позіхає під час молитви, може свідчити про одержимість злим духом. От і я за собою помітила, що таке буває. Особливо, коли читаю вечірні молитви. Чи можна почути коментар священика з цього приводу?"
Олена Іванівна М., м. Ківерці, Волинська область

На запитання читачки відповідає священик Андрій Хромяк, викладач Волинської православної богослов­ської академії:
- Людина під час молитви може позіхати з декількох причин. По-перше, через втому, коли був важкий робочий день. Тоді варто своє молитовне правило скоротити, адже краще сказати декілька слів зосереджено, ніж прочитати купу молитов із розсіяними думками. По-друге, якщо ви не провітрюєте кімнату, у якій проживаєте. Коли наш організм не отримує достатню кількість кисню - це викликає позіхання, що є підказкою для нас. Тому добре, коли ви провітрюєте своє житло, де молитеся та відпочиваєте. Як бачите, нічого містичного у позіханнях немає, а все природно і зрозуміло.

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!