Перший сільський музей — у городкуМузей у селі Городок

Перший сільський музей — у городку

Культура

Восени 1896 року в селі Городок, що межує з Рівним, було відкрито перший краєзнавчий музей у тодішній Волинській губернії, заодно перший світський сільський музей в Україні.
Ініціатором став мировий суддя, віце-посол УНР в Берліні, барон Федор Штейнгель. У Городку, де оселився, він разом з приятелем Миколою Біляшівським заснував світську експонатозбірню.
Музейна установа під керівництвом Штейнгеля розвинула широку діяльність: тут відбувалися наукові конференції, історики та краєзнавці готували доповіді та реферати, звідсіля вирушали експедиції на розкопки.
Загалом Городецький музей, для розвитку якого барон Штейнгель не шкодував ані власних зусиль, ані суттєвих капіталовкладень, здійснював усебічне дослідження Волинського краю і співпрацював із цілою когортою видатних науковців свого часу. Однак у роки Першої світової війни музейна установа припинила існування. Експонатні збірки й бібліотека були евакуйовані з Городка. Частина – до Києва, частина – на Кавказ. Їх подальша доля, на жаль, і досі під завісою таємниці.
Сергій Новак,
Рівненська область

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!