Коломойський позивається у міжнародний суд, щоб не втратити контроль над «Укрнафтою»

Коломойський позивається у міжнародний суд, щоб не втратити контроль над «Укрнафтою»

Економіка

Три компанії – міноритарні акціонери «Укрнафти», підконтрольні олігарху Ігорю Коломойському, подали на «Нафтогаз» позов в Міжнародний арбітражний суд Лондона.

Відповідні документи є у розпорядженні «Української правди».

Зокрема, у позові міноритарії поскаржилися на новий закон про акціонерні товариства, який позбавив їх контролю над головою правління «Укрнафти» та частиною її наглядової ради, а також знизив кворум для загальних зборів акціонерів з 60% до 50%.

Раніше міноритарії, завдяки акціонерній угоді від 2010 року і доповненнях до неї від 2011 року, мали ексклюзивне право пропонувати загальним зборам акціонерів кандидата на пост глави правління «Укрнафти», який потім пропонував наглядовій раді інших членів правління, а також право пропонувати 5 з 11 членів наглядової ради.

У зв'язку з цим компанії Коломойського заявили, що заплановані на 22 липня загальні збори акціонерів, на яких планується, зокрема, призначити нового голову правління «Укрнафти», порушують права заявників одразу у шести пунктах.

Також у документі компанії Коломойського скаржаться, що «Нафтогаз» і державні енергорегулятори змушували «Укрнафту» продавати газ для населення за ціною, нижчою від собівартості видобутку, не дозволяли продавати газ на відкритому ринку, а також відібрали частину газу компанії, який знаходився у сховищах «Укртрансгазу».

«Починаючи з січня 2015 року, Україна і «Нафтогаз» взяли курс на здобуття контролю над менеджментом «Укрнафти» шляхом, який порушує права заявників», – йдеться у позові.

Також компанії Коломойського додали, що прем'єр Арсеній Яценюк та інші державні чиновники не приховували, що законодавчі зміни направлені саме на зміну керівництва «Укрнафти». Для цього вони процитували декілька публічних заяв Яценюка.

У зв'язку з цим заявники стверджують, що зазнали і продовжують зазнавати суттєвих втрат та збитків.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!