Сорос пропонує списати частину боргів України

Сорос пропонує списати частину боргів України

Економіка

Інвестор Джордж Сорос, чиї статки Bloomberg оцінює у $28,2 млрд, виступив за часткове списання міжнародними кредиторами державного боргу України. Цей заклик міститься в його колонці у The Wall Street Journal, пише «Українська правда».

Сорос вважає, що підірвана війною економіка України не впорається з борговим навантаженням. На частку запозичень в іноземній валюті припадає $19 млрд, пише він. Фінансист підкреслив, що суверенні дефолти дорого обходяться як кредиторам, так і позичальникам, які після цього протягом довгого часу зазнають труднощів із залученням коштів. Сорос поскаржився, що для держав не передбачено «контрольоване» банкрутство за зразком Глави 11 Кодексу про банкрутство США. Вона дозволяє компаніям продовжувати роботу і дає частковий захист від вимог кредиторів. Останні отримують можливість в результаті реструктуризації бізнесу під зовнішнім контролем повернути більше коштів, ніж це можливо в разі ліквідації підприємства. При цьому Сорос пояснив, що вартість дефолту зростає, як правило, тільки в тих випадках, коли позичальник і кредитор довго не можуть домовитися.

Як приклад він навів південноамериканські країни в 1980-і роки і нинішню боргову кризу Греції. Якщо ж сторонам вдається домовитися швидко, це позитивно впливає як на кредиторів, так і на позичальників. Крім того, для держав, на думку Сороса, основною проблемою є не дефолт, а його першопричина – криза в економіці.

Інвестор звернув увагу читачів на те, що голова найбільшого власника українських облігацій – фонду Franklin Templeton – Ніколас Брейді раніше був міністром фінансів США. На цій посаді він підтримував досягнення банками-кредиторами домовленостей з державами-позичальниками, які погоджувалися провести реформи. Нині, за оцінкою Сороса, Брейді, навпаки, підтримує жорсткі дії щодо Києва, виступаючи проти списання боргів.

Уряд України, зазначає впливовий колумніст, вживає зараз якраз всі ті заходи, які в 1980-х роках рекомендував Брейді латиноамериканським державам. Мова йде про боротьбу з корупцією, реформу судової системи, розвиток сільського господарства. Крім того, Київ намагається досягти більшої інтеграції з Євросоюзом і знизити залежність від російського газу.

«Якщо зниження держборгу допоможе уряду добитися цих цілей, то інвестори повинні самі досягати цього кроку. Якщо дефолт – це єдина можливість домогтися скорочення заборгованості, то інвестори повинні вітати дії України, а не опиратися їм», – написав Сорос.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!