В Україні запровадять пеню за прострочення комунальних платежів

В Україні запровадять пеню за прострочення комунальних платежів

З перших уст

Сьогодні Верховна Рада України прийняла в повторному другому читанні і в цілому Закон «Про житлово-комунальні послуги». У ньому передбачене введення пені за невчасно сплачені комунальні платежі. Ця норма вводиться у дію з 1 січня 2019 року. Пеня нараховуватиметься у розмірі 0,01% за кожен день прострочення з дати, коли закінчився термін оплати. 100 днів прострочення – це 1% від суми заборгованості, максимальна сума пені на рік становитиме – 3,65%.

Законом передбачено, що в разі заборгованості держави по субсидіях і пільгах пеня не нараховується. Також не нараховується пеня, якщо у людини є заборгованість по оплаті праці, яка підтверджена документально.

Співавтор законопроекту Олена Бабак (нардеп від «Самопомочі»), підкреслила, що усім, хто не зможе платити за житлово-комунальні послуги з об'єктивних причин, пеня не нараховуватиметься.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!