Чи повинні діти прибирати у школі?

Чи повинні діти прибирати у школі?

З перших уст

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич пояснила, чи можна залучати дитину до прибирання у школі. Про це вона розповіла у спільному проекті телеканалу «1+1» з Міністерство освіти і науки України.

«Учні можуть прибирати в школі. Це частина гігієнічного виховання і підготовки до самостійності. Але варто знати про деякі обмеження. По-перше, першокласники не можуть бути залучені до прибирання. По-друге, існують часові обмеження на цей вид занять для дітей різного віку», – пояснила Гриневич.

Якщо ж батьки категорично проти такого виду діяльності дитини, вони можуть відмовитися, адже стаття 43 Конституції України забороняє використовувати примусову працю. Зі слів міністра, в такому разі треба написати заяву на ім’я директора школи про відмову від участі дитини у такій формі роботи. Також Лілія Гриневич наголосила, що у школах є технічний персонал, який зможе забезпечити необхідний рівень чистоти у навчальному закладі. Тож залучення дітей до прибирання потрібне щоб навчити їх не смітити і шанувати чужу працю.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!