Вчені знайшли слабке місце ракових клітин

Вчені знайшли слабке місце ракових клітин

Здоров’я

Відкриття унікальної хімічної мітки, властивої клітин будь-яких злоякісних пухлин, дозволить «навчити» власні імунні клітини пацієнта ефективно атакувати рак і виліковувати організм без застосування опромінення або хіміотерапії. Якщо вірити результатам дослідження, рак у більшості випадків перестане бути смертельним захворюванням.

Про це повідомляє «24 світ».

У двох словах суть зводиться до наступного. Імунна система людини здатна розпізнавати ракові клітини. Такі клітини утворюються в організмі протягом усього життя людини і успішно знищуються Т-лімфоцитами, розпізнаючи хвороботворні клітини за хімічним мітками. Однак ракові клітини, розмножуючись і пристосовуючись, можуть змінювати ці мітки, зрештою заплутуючи імунну систему. Міжнародній групі дослідників вдалося виявити універсальні незмінні мітки, характерні для багатьох видів пухлин. Це означає, що тепер можна виростити в пробірці культуру Т-лімфоцитів, які «налаштовані» на знищення клітин саме з цими мітками, ввести їх пацієнтові – далі імунітет зробить всю роботу за лікарів.
Вирощувати Т-лімфоцити і «настроювати» їх біологи вже вміють. Лікування, в загальних рисах, буде виглядати так: у хворого візьмуть шматочок пухлини і зразок крові. За зразком ракових клітин встановлять їх специфічну хімічну мітку, потім з крові виділять саме ті Т-лімфоцити, які реагують саме на цю мітку, потім клонують потрібні Т-лімфоцити в потрібній кількості і введуть їх у кров хворого.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!