Українець змайстрував унікальне інвалідне крісло для своєї тещі

Українець змайстрував унікальне інвалідне крісло для своєї тещі

Здоров’я

Науковці з Івано-Франківська представили інноваційне крісло для інвалідів. Керувати ним фізично обмежена людина може з пульту. Крісло повертається до 180° і має підсувний туалет. Пробну версію такого інвалідного крісла створив підприємець із села Криворiвня Василь Петрійчук для своєї хворої тещі, повідомляє газета "Експрес". Потім інженери Iвано-Франкiвського державного центру науки, iнновацiй та iнформатизацiї удосконалили винахід - розробили до крісла пульт.

У нейтральному положенні винахід нагадує звичайне лікарняне ліжко - сягає 190 см у довжину і 80 см у ширину. Але одним натиском на пульт ліжко перетворюється на крісло заввишки 90 см.

Складається із металевого каркасу, сітки, триноги і матрацу. Крісло-ліжко обладнане двома моторами-редукторами потужнiстю вiд 180 ват, що дозволяє йому крутитись і підсувати висувний туалет. Винахід витримує до 200 кг ваги. Новинку презентували в Українi та Польщi. Її вартість оцінюють у 8 тис. грн. У подальшому розробники планують створити вдосконалене крісло з масажером і тренажерним обладнанням.

Цієї осені американські інженери з лабораторії Інституту стандартів і технологій презентували інвалідне крісло-робот. Його називають кріслом-ліфтом, бо воно може піднімати тіло хворого у сидяче і вертикальне положення.

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!