Верховна Рада прийняла закон про місцеві вибори

Верховна Рада прийняла закон про місцеві вибори

Політика

Сьогодні Верховна Рада України проголосувала у другому читанні і в цілому закон про проведення місцевих виборів. Його підтримали 257 народних депутатів.

Відповідно до документу участь у виборах 25 жовтня зможуть взяти усі партії, які будуть зареєстровані на момент опублікування закону. Закон не передбачає участі у місцевих виборах блоків. Також зобов’язує політичні партії включити до списку кандидатів не менше 30 відсотків жінок.

Законом внесено зміни і у вибори міських голів. Міста з населенням від 90 тисяч і більше обиратимуть голів муніципалітетів у два тури, якщо у першому ніхто з кандидатів не набере понад 50 відсотків голосів. У менших містах вибори мерів, як і раніше, відбуватимуться в один тур.

А ось волевиявлення на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму не відбудеться, оскільки Україна не має над ними контролю і, відповідно, не існує можливості забезпечити виборчий процес як такий.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!