«Третій Майдан», або Шабаш «патріотів» на поминках

«Третій Майдан», або Шабаш «патріотів» на поминках

Політика

20 лютого, коли свідомі українці вшановували жертв розстрілу учасників Революції гідності, Кремль не міг не спробувати скористатися можливістю розхитати ситуацію всередині України. Вся країна насторожено спостерігала за дивними подіями у центрі столиці. Політичні банкрути намагалися розкрутити «шоу» в скорботний і печальний для нас день. Також тут якимось чином переплелись інтереси відвертих провокаторів та агресивної частини націоналістичного руху.

Кілька сотень людей у камуфляжі та балаклавах, які нарекли себе «Революційними правими силами», оголосили про старт третього Майдану і почали видавати на-гора різні вимоги та свої плани: від скидання уряду до арешту Президента.

До акцій також долучився добровольчий батальйон ОУН Миколи Коханівського (відомий крайніми революційними поглядами). Останні вчинили погроми у приміщеннях російських банків та офісі «СКМ» – компанії Рината Ахметова. При цьому зафіксовані пограбування офісних працівників. Стало зрозуміло, що зі справжнім Майданом і майданівцями, які за три місяці не вчинили чогось подібного, навіть у найскрутніший період, ці люди не мають. Зате російське телебачення отримало чимало цікавого матеріалу, в Києві засвітилися колишні журналісти брехливого телеканалу LifeNews. Події «третього Майдану» активно висвітлював сайт «Русская весна», запущений для інформаційної підтримки агресії РФ на Донбасі.

А тепер слід уважно придивитися до РПС, під прапором яких відбувся шабаш у тому місці, де люди якраз поминали справжніх Героїв України – Героїв Небесної сотні. До новоствореної організації ввійшли виключені з «Правого сектору» люди. Очолив її такий собі Роман Стойка – колишній міліціонер, упійманий на контрабанді, але більше відомий він як ватажок правосекторівців, які вчинили стрілянину в Мукачевому минулого року. Приєдналася до «революційних правих» і організація «Білий молот», яка ще на Майдані побила горшки з «Правим сектором». «Молотівці» практично ніколи не були помічені в українських патріотичних акціях, натомість поширюють расистські й інколи нацистські постулати. У «казан» РПС потрапили й окремі бійці розформованих за жорстокість підрозділів «Торнадо» і «Шахтарськ», також серед лідерів «третього Майдану» постав нардеп Сергій Мельничук – екс-командир «Айдару», який перебуває під слідством через звинувачення у бандитизмі. А «окрасою» компанії став давно забутий усіма колишній нардеп-горлопан Юрій Кармазін. Своїми діями та заявами, що суперечили одна одній, ця різношерста ватага намагалася спровокувати силові структури на сутичку. Проте коли пліч-о-пліч з правоохоронцями стали й бійці добровольчих батальйонів та формувань, усі зрозуміли – задум провалився. Сьогодгні на Майдані Незалежності, де «революціонери» гаряче клялися стояти до переможного кінця, лишився один лише намет. А професійні мітингувальники почали потрохи розчинятися, відпрацювавши своє. Режисери цього дійства, здається, так і не засвоїли з попередніх уроків – Майдан не можна організувати чи купити. Він має визріти й вибухнути у мільйонах українських сердець. Але це і червоний сигнал до влади: потрібно домовлятися, працювати і давати реальний результат, інакше може прийти момент, коли черговий сірник, кинутий провокаторами на розпечений протестний ґрунт, таки призведе до вибуху.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!