Як зміняться субсидії

Як зміняться субсидії

Україна

Цього року субсидіантів чекає нововведення – нормативи споживання, на які нараховується «комунальна знижка», збираються переглянути. В першу чергу йдеться про споживання газу. Ймовірно, замість 5,5 кубічного метра газу на опалення одного квадратного метра житла планують виділяти чотири кубометри. Нові норми можуть набрати сили в травні 2017-го. Таким чином, держава виділятиме субсидію на менший обсяг блакитного палива. Українцям доведеться зменшити своє споживання, або ж за «зайві» куби сплачувати повну вартість.

Однак головна новація, запланована на 2017 рік, – монетизація субсидій, тобто видавати держдопомогу людям хочуть грошима. Цього року на субсидії виділили рекордну суму – 51 мільярд гривень. У Кабміні впевнені: якщо субсидійні гроші видати українцям «на руки», з’явиться стимул для економії – що менше витратили на «комуналку», то більше грошей залишилось. Якщо зараз «заощаджені» кошти переходять на наступний місяць, у 2017 році їх можуть видавати на руки. Наразі уряд розглядає дві головні моделі монетизації. Перша – платити гроші теплокомуненерго (ТКЕ), які будуть компенсувати субсидії, друга – перераховувати кошти, виділені на субсидії, безпосередньо споживачам. При цьому друга модель також має декілька варіантів. На картки можуть переказувати всі гроші, й українці витрачатимуть їх на власний розсуд. Або ж на банківську карту надходитимуть тільки зекономлені кошти, якщо субсидіант використав ресурсів менше, ніж передбачено соціальною нормою.

Підготувала Катерина ЛОЗИЦЬКА

Теги: субсидії

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!