Родичі не мають права користуватися субсидією померлої людини

Родичі не мають права користуватися субсидією померлої людини

Україна

«Десять місяців тому в мене померла мама. Вона жила окремо в двокімнатній квартирі в Луцьку, мала субсидію. Через півроку я вступила у права спадщини, оформила право власності. Зараз підвернувся покупець, хочемо продати квартиру. В органах соцзахисту сказали, що зможемо це зробити після того, як повернемо надану державою субсидію. Для моєї сім’ї це дуже велика сума – майже вісім тисяч гривень. Це законно?»

Ніна Степанівна, м. Луцьк

Це абсолютно законні вимоги. Оскільки у нормативних документах чітко прописані випадки, коли людина повинна повідомити про обставини, що впливають на процес призначення субсидії або на її розмір: якщо субсидіант придбав щось на суму понад 50 тисяч гривень, або якщо відбулися зміни в складі сім’ї. Зробити це потрібно протягом місяця. Тож ви були зобов’язані повідомити про смерть матері, оскільки саме їй надали субсидію. Тому цілком правомірно, що з дня її смерті ця державна допомога мала би припинитись, а ви нею користувалися неправомірно. Тому нараховані кошти треба повернути. 

 

Теги: субсидії

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!