Найбільш україномовним містом став Тернопіль

Найбільш україномовним містом став Тернопіль

Україна

За аналітичними дослідженнями, проведеними на основі дepжaвнoї cтaтиcтики, соціології, мoнiтopингів, визначено міста України, де найбільше і найменше спілкуються вдома українською мовою. Перше місце тут посів Тернопіль, де українською мовою розмовляють 97% мешканців, на другому – Івано-Франківськ, в якому україномовне населення становить 95%. А на третій сходинці – Луцьк, де рідною мовою розмовляє 92% жителів.

Українська мова також домінує у Львові (89%), Рівному (88%), Хмельницькому (81%), Ужгороді (68%), Вінниці (67%), Чернівцях (66%), Черкасах (64%), Житомирі (57%), Полтаві (53%).

У Києві українською та російською мовами розмовляють приблизно порівну. Натомість російською найбільше спілкуються жителі Маріуполя (90%), Сєверодонецька (78%) та Харкова (78%).

Сергій НОВАК

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!