Невикористану субсидію повернуть до бюджету

Невикористану субсидію повернуть до бюджету

Україна

Уряд встановив чіткий порядок розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидій, що надаються населенню для відшкодування витрат на оплату послуг із централізованого опалення, газо-, водо- та електропостачання. Через те, що соціальні нормативи споживання послуг, на які надається субсидія, не відповідають реальному споживанню послуг, щороку на рахунках отримувачів субсидій накопичується значна сума невикористаних коштів. До прикладу, за минулий опалювальний період  сума невикористаних субсидій становила понад 14 млрд гривень.

Держава не може залишати на рахунках у монополістів виді­лені людям гроші на оплату комунальних платежів, якщо послугу споживачам фактично не надано. Невикористана субсидія на газ і електрику, які використовуються для побутових потреб (газова колонка, плита, світло),  залишається на рахунках субсидіантів. Зекономлені 100 кубів газу або 150 кіловатів електроенергії, які використовуються для опалення будинку, будуть виплачені ощадливим сім’ям готівкою.

Все, що перевищує вартість 100 кубів газу або 150 кіловатів електроенергії, яка йде на електроопалення, та невикористані субсидії на холодну і гарячу воду за підсумками опалювального сезону буде повернуто до державного бюджету.

Теги: субсидії

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!