Затримали російського полковника — куратора «Мотроли» та «Гіві»

Затримали російського полковника — куратора «Мотроли» та «Гіві»

Україна

Про цей випадок повідомив помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян, написавши про деталі затримання у «Фейсбуку».

Так, на початку червня близько опівночі на виїзд з України Войтенко Валерій Георгійович, 54 року народження, який пред'явив для контролю паспорт громадянина України. Виникли сумніви щодо мети поїздки даного громадянина (він надав телеграму з ПМР про тяжкий стан здоров'я його матері та плутався з даними свого паспорта).
Для детального опитування підозрілого громадянина в пункт пропуску прибули офіцери оперативних підрозділів Держприкордонслужби. 
Чоловікові запропонували показати вміст карманів та багажу. Дещо пручаючись останній таки дістав з кишень мобільний телефон на якому знаходились фото з сепаратистських мітингів, гроші, автобусні квитки.
В результаті детального огляду речей у куртці чоловіка виявили внутрішню потайну кишеню, в якій був аркуш паперу з установчими даними та телефонами перших осіб ПМР та людей з РФ, орден «Червона зірка», смартфон, флеш-носії інформації (на них виявлені фотографії затриманого з терористами «Моторолою», «Гіві» та Захарченком; відео обстрілів української території; агітаційні матеріали «ДНР» та «ЛНР»; фото з місць бойових дій з Дебальцевого, Донецького аеропорту, Горлівки, Сніжного, Іловайська; документи службової документації за його підписом; методичні матеріали щодо проведення розвідувально-диверсійних заходів та багато іншої цікавої інформації).
В подальшому вдалося встановити і справжню особу затриманого. Ним виявився громадянин РФ полковник Гратов Валерій, 1952 року народження, якого російські спецслужби планували зробити «заступником міністра держбезпеки ПМР». Затриманого прикордонники передали співробітникам СБУ.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!