Прип’ять – найнебезпечніше місто світу

Прип’ять – найнебезпечніше місто світу

Україна

Американський екологічний фонд Blacksmith Institute склав рейтинг міст, які не рекомендується навіть відвідувати, не те що жити. У десятку входять Дзержинськ (Росія) – минулого століття там поховали більше 200 тис. т найнебезпечніших хімічних відходів. Середня тривалість життя городян — 45 років. Також табу на Кабве (Замбія) – тут 1902 року виявили великі родовища свинцю і кадмію, побудували підприємства для видобутку і переробки цих металів. Жителі міста страждають від отруєнь. Навіть у дітей вміст свинцю у крові в 10−15 разів перевищує норму! У рейтингу є місто Ліньфинь (Китай), де понад 3 млн жителів переживають наслідки від спалювання вугілля на місцевих шахтах, близько 200 тис. людей страждають від пневмонії, раку легень та бронхіту.

У список увійшло кілька міст Росії, Індії та Китаю. Однак очолив анти-рейтинг український населений пункт. Мова про Прип'ять. Це місто розкинулося біля сумнозвісної Чорнобильської АЕС. Катастрофа, яка сталася 1986 року, принесла стільки радіації, що досі навколо атомної станції та Прип'яті тягнеться безлюдна зона відчуження радіусом 30 км.

Джерело: Gazeta.ua

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!