«Укртелеком» забрали в Ахметова у держвласність

«Укртелеком» забрали в Ахметова у держвласність

Україна

Господарський суд Києва вирішив розірвати укладений за підсумками приватизаційного конкурсу договір купівлі-продажу 92,79% з «ЕСУ», відповідач вже заявив про намір подати апеляцію на це рішення.

Про це повідомляє «Економічна правда» з посиланням на прес-релізі компанії «ЕСУ».

В «ЕСУ» підкреслили, що рішення суду першої інстанції не вплине на операційну роботу «Укртелекому», зокрема, буде продовжена масштабна модернізація компанії в партнерстві з China Development Bank.

«З огляду на характер претензій ФДМ і їх зв'язок з діями попередніх власників «Укртелекому», «ЕСУ» вважає за необхідне досягнення розумного компромісу щодо виконання приватизаційних зобов'язань», - відзначили в компанії.

Фонд держмайна в травні 2011 року продав 92,79% акцій Укртелекому українській «дочці» австрійської компанії EPIC - фірмі «ЕСУ» - за 10,5 млрд гривень. Потім ЕСУ перепродала цей актив групі СКМ Ріната Ахметова. Бізнесмен став власником компанії опосередковано. Він придбав у EPIC 100% акцій компанії UА Тelecominvest Limited, якій належать корпоративні права українського ТОВ «ЕСУ». Остання є безпосереднім власником «Укртелекому».

Як повідомлялося, державні Ощадбанк та Укрексімбанк вимагають через суд стягнути борги з «ЕСУ» в розмірі 1,1 мільярда гривень та 2,83 мільярда гривень відповідно. Зокрема, Укрексімбанк купив облігації «ЕСУ» номіналом 2,24 млрд гривень у квітні 2013 року. У березні 2017 року «ЕСУ» повинна була погасити облігації, однак цього не зробила.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!