У «ДНР» оголосили про конфіскацію приватних врожаїв

У «ДНР» оголосили про конфіскацію приватних врожаїв

Україна

Ватажок терористичної організації «Донецька народна республіка» Олександр Захарченко 3 листопада підписав «указ» щодо передачі у «держвласність» усього вирощеного врожаю сільгоспрослин, овочів, фруктів, винограду та іншого. Відповідний документу розміщено на сайті «ДНР».

«Урожай сільськогосподарських рослин і плодів чагарників, виноградників і дерев, вирощений на самовільно використаних земельних ділянках (цікаво, як це визначатимуть в умовах легального бандитизму та повного хаосу – ред.) державної та муніципальної форм власності, є власністю «Донецької Народної Республіки». Забороняється юридичним і фізичним особам-підприємцям та фізичним особам розпоряджатися врожаєм, отриманим в результаті самовільного використання земельних ділянок», – йдеться в указі.

Також документ встановлює, що «міністерство доходів і зборів «ДНР» має отримати безперешкодний доступ до місць зберігання (вирощування) врожаю та має право його вилучати. І найголовніше. Якщо жителі чи підприємці надумають «самовільно» розпоряджатися «самовільно ж» вирощеним врожаєм, за це мають компенсувати вартість «розбазареного» молодій «республіці». «Збитки» можна покривати грошима або у натуральній формі.

Контроль за фактами незаконного використання земельних ділянок, їх розробку і вирощування врожаю сільгоспрослин і плодів чагарників, виноградників і дерев на таких земельних ділянках покладено на «міністерство агропромисловості».

Цей указ нагадує сталінський закон про «п’ять колосків» у період Голодомору 1932-1933, який, у тому числі лютував і на Донбасі. Тоді селян, доведених продрозверсткою до межі виживання, звинувачували у розкраданні держмайна навіть за кілька зірваних колосків на колгоспному полі.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!