Христа хотіла врятувати дружина Пилата

Христа хотіла врятувати дружина Пилата

Україна

Згадуючи останні дні земного життя Ісуса Христа, неможливо забути і про римського правителя Юдеї того часу Понтія Пилата. Саме він віддав наказ стратити Сина Божого. Але сучасні дослідники стверджують: Пилат міг змінити рішення завдяки своїй… дружині.

Мало хто знає, що вірною супутницею у житті префекта була Клаудія Прокула. Її ім’я згадується в апокрифах. У грецькій православній та ефіопській церквах її вважають святою. В одному з релігійних текстів (у Євангелії від Нікодима, одного з таємних послідовників Христа) Клаудія описується як внучка імператора Августа. Вона стала дуже набожною і прийняла християнство.

Саме їй наснився дивний сон: начебто бачить свого чоловіка, який чинить суд над злочинцями. Один з підсудних не схожий на інших. Жінці стає зрозуміло: це цар Юдеї! Він десницею став відділяти злих від добрих людей. Останні піднімалися на небо, грішників поглинала земля і пекельний вогонь…

Прокулі стало відомо, що первосвященики засудили Ісуса Христа на смерть, але самі не могли виконати вироку. Тому й привели Спасителя до правителя. Коли тривав суд, жінка передала Пилату записку з попередженням: «Не май нічого спільного з цим Праведником, бо цієї ночі уві сні я багато настраждалася через Нього» (такі відомості нам дає Євангеліє від Матвія). Та первосвященики запевнили Пилата, що і цей сон – це чародійські витівки Христа. Тож правитель після роздумів таки прийняв рішення про страту.

Якби Понтій Пилат послухав дружину, Сина Божого не розіп’яли б. Але чи було б тоді спасіння роду людського?

Наталія КРАВЧУК

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • T Редактор сайту Ірина Бура 066 606 94 80
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×