Чехи збільшують квоти і зарплати для українських заробітчан

Чехи збільшують квоти і зарплати для українських заробітчан

Україна

Чеський уряд підтримав подвоєння річної квоти для працевлаштування громадян України. Вона зросте з 19,6 до 40 тисяч робітників на рік (йдеться про офіційне оформлення через чеські трудові візи). Так чи інакше цей крок не встигає за реальним станом справ. За даними чеського уряду, на кінець 2018 року в Чехії були працевлаштовані 121 086 громадян України, що становить 20% від кількості працюючих іноземців у країні.

Програма залучення українців на ринок праці існує в Чехії з 2016 року. Зараз в МЗС вважають, що кваліфіковані українські робітники надто довго мають чекати на робочі візи, тому також збільшує кількість співробітників свого консульства у Львові.

Разом зі збільшенням збільшиться й мінімальна зарплатня українців – до 1,2 розміру гарантованої зарплати. Нині наші співвітчизники, які офіційно працюють у Чехії, в середньому отримують 25 487 крон на місяць (приблизно тисяча євро), це на шість тисяч крон менше, ніж середня зарплата чехів.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×