Під  час маршу геїв і лесбійок у Києві вперше пройде колона ЛГБТ-військових

Під час маршу геїв і лесбійок у Києві вперше пройде колона ЛГБТ-військових

Україна

На цьогорічному Марші рівності, що відбудеться 23 червня в Києві, окремою колоною пройдуть ЛГБТ-військові. 

Про це Центру прав людини ZMINA повідомив один з організаторів колони, доброволець батальйону "Донбас" (2014–2016 рр.) Віктор Пилипенко. 

Ідея окремої колони для ЛГБТ-військовослужбовців з'явилась, за його словами, після публічного камінг-ауту (процесу добровільного і відкритого визнання людиною своєї сексуальної орієнтації. – Ред.), який він зробив минулого року.

"Після цього я створив групу у Facebook "Військові ЛГБТ та наші союзники", де зібрав усіх небайдужих ЛГБТ-ветеранів та наших союзників для того, щоб про те, що ЛГБТ-люди воюють за конституційні права громадян України, знало якомога більше людей", – розповідає Пилипенко. 

Наразі Віктор разом з іншою організаторкою колони збирають якнайбільше людей, щоб разом пройти в центрі Києва під час Маршу рівності. 

"Мінімальна кількість людей у колоні – 15. Але сподіваємося, що зголоситься більше. На жаль, не всі військові ЛГБТ і союзники можуть нас підтримати своєю присутністю, адже більшість зараз перебуває в зоні ООС чи в інших містах. Відомо, що в колоні має бути військова трансґендерна дівчина і мама трансґендерного хлопця та ветерана Себастіана Романова", – додав колишній доброволець.

Основною темою "КиївПрайду" цього року стала "Свобода. Єдність. Боротьба", а головним гаслом – "Наша традиція – це свобода!". 

Організатори ходи очікують 23 червня в столиці України до 10 тисяч учасників.

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×