Ліквідатор ЧАЕС покінчив з життям після перегляду серіалу «Чорнобиль»

Ліквідатор ЧАЕС покінчив з життям після перегляду серіалу «Чорнобиль»

Україна

Ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС Нагашібай Жусупов з казахського міста Актобе вистрибнув з п'ятого поверху. 

Незадовго до смерті він подивився серіал "Чорнобиль", який HBO випустив у травні, - про це повідомляє видання Daily Mail, пише ТСН.

Чоловік укоротив собі віку ще в кінці червня, але відомо про це стало тільки зараз. За словами 25-річної доньки загиблого Гаухар, самогубство сталося після того, як Жусупов подивився серіал. Чоловік дивився серіал "зі сльозами на очах", тому що побачене у "Чорнобилі" викликало важкі спогади. 

Друзі вважають, що він наклав на себе руки, бо почувався знехтуваним владою, незважаючи на те, що після вибуху 1986 року він був ліквідатором реактору № 4 у Чорнобилі, а потім працював на радянському ядерному полігоні в Семипалатинську. 

Багато чорнобильців отримали житло і отримували великі пенсії від урядів країн колишнього Радянського Союзу України, Росії, Білорусі та Казахстану, але Жусупов почувався "обдуреним", кажуть друзі.

Своєю чергою, місцеве видання "Актобе Таймс" взяло коментар у голови громадської організації "Інваліди Чорнобиля Актюбінської області" Бакітжана Сатова.

За його словами, Жусупов був одним з перших солдат-запасників, мобілізованих в якості ліквідаторів. Він працював безпосередньо в четвертому блоці ЧАЕС, поряд з охопленим полум'ям реактором. 

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • T Редактор сайту Ірина Бура 066 606 94 80
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×