На що витрачають гроші, які збирають при в’їзді в Шацький національний парк?

На що витрачають гроші, які збирають при в’їзді в Шацький національний парк?

Україна

Гроші, які оплачують люди за в’їзд на територію Шацького національного природного парку йдуть на обслуговування його території, зокрема - на вивіз сміття.

Про це "Віснику" розповіла директорка Шацького національного природного парку Марія Христецька.

«Постійно йде дискусія, куди ті кошти йдуть. Гроші приходять нам на рахунок. В 2018  році ми за сезон, себто за три місяці,  зібрали 650 тисяч гривень. Це величезна територія,  і оскільки ми є її власником, відповідно, повинні її обслуговувати. І влада, і місцеве населення, абсолютно осунулися від того, аби вивозити сміття. Так, в селі Світязь наша установа заключила договір з комунальним підприємством щодо вивозу та складування твердих побутових відходів. В минулому році із зібраних коштів 370 тисяч пішло за вивіз і складування сміття. Це просто непідйомна для нас сума, якби ми не мали можливості брати цю плату при в’їзді», - каже Марія Христецька .

Та додає: 60 тисяч гривень заплатили за встановлення і обслуговування біотуалетів. І оскільки установа є неприбутковою, а держава покриває лише витрати на зарплати, всю роботу і всю господарську діяльність парк здійснює за свої кошти. Гроші тут заробляють, як за в’їзд на територію, так і за реалізацію риболовних квитків, за наметові містечка, бази відпочинку і також за вибіркові санітарні рубки дерев та за послуги з екскурсій.

Зауважимо, приміром за в’їзд легкового авто потрібно оплатити 25 гривень.

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • T Редактор сайту Ірина Бура 066 606 94 80
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×