Волинські села затоплює через нашестя бобрів

Волинські села затоплює через нашестя бобрів

Україна

У дамбах Любешівського району гризуни риють нори та перекривають деревами меліоративні канали. 

Проводити там ліцензований відстріл тварин заборонено, бо вони є частиною природного заповідника "Прип'ять-Стохід", - йдеться у сюжеті 5 каналу.

Керівник Любешівського водогосподарства розповідає про бобрів і нарікає на шкоду, яку завдають гризуни. Вони риють нори під дамбами і деревами перекривають меліоративні канали. Через це рівень води піднімається.

"Збільшується вірогідність того, що буде пошкоджена дамба. Як стається прорив, то треба вкинути 200-300-400-500 мішків. Також вони багато дороги зараз руйнують", – розповідає керівник водогосподарства Віктор Крисько.

Одна з таких доріг, яка проходить через дамбу, майже вся зруйнована бобрами. Цей автошлях прокладений між райцентром Любешів та селом Заріка.

"Дає незручності, ям багато – туди далі теж дорога така, ями пориті", – скаржиться мешканка Судчого Валентина.

"Менш як тиждень тільки поремонтували тут дорогу, а так повністю за місяць вони наривають ями прямо на дорозі такі серйозні", – ремствує мешканець Заріки Вадим Круковець.
Лише в Любешівському районі – близько 150-ти кілометрів дамб. Щоб уберегти захисні гідроспоруди від пошкоджень, фахівці водного господарства засипають нори бобрів піском та руйнують їхні греблі. Знищувати цих тварин заборонено. Бо вони – частина екосистеми національного природного парку "Прип’ять-Стохід". Тому тут розмірковують над тим, як уберегти дамби і захистити тварин.

"Можливо, якось відлякувати їх, можливо, ті дамби укріпляти краще, створювати гідроспоруди. Все-таки це тварина, яка тут є в нас, хоч вона завезена з Північної Америки, але живе своїм життям. Майже всі населені пункти віддамбовані, озера віддамбовані, річки – бобер шукає собі якийсь прихисток, життя для себе", – пояснює керівник парку Олександр Сащук.

У районі шукають гроші на укріплення дамб бетоном і будівництво нових гідротехнічних споруд.


Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • T Редактор сайту Ірина Бура 066 606 94 80
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×