З початку року понад 250 українців померли на заробітках у Польщі

З початку року понад 250 українців померли на заробітках у Польщі

Україна

Сімейний радник Волині Віктор Вальчук повідомив, що з початку року понад 250 громадян України померли на заробітках у Польщі.

Випадків, коли роботодавець-іноземець приховує причину смерті заробітчанина, досить багато. З банальної причини, - аби не платити грошей.

– Сьогодні ми розбираємося в ситуації щодо нашого громадянина, який був на заробітках у Польщі і там загинув. Він – з Шацького району. Тіло доставили додому, поховали. Але мати і сестра досі не знають причини його смерті. Вони зверталися в компетентні органи Польщі, щоб отримати заключення, але безрезультатно, – каже начальник Головного територіального управління юстиції у Волинській області Валентин Кухарик 

Валентин Кухарик та Віктор Вальчук

– Є юридичні фірми у Польщі, засновниками яких є українці – професійні адвокати, юристи, які спеціалізуються саме на справах своїх співвітчизників. Вони наперед гроші з людини не беруть, укладають з нею договір, представляють її інтереси в органах влади чи судових органах і, якщо справа виграється, лише тоді беруть гонорар за свою роботу. Причину смерті роботодавцю не вигідно встановлювати, бо тоді можна буде пред’явити до нього претензії, навіть якщо людина нелегально працювала. Так само, як нелегально працював закарпатець Василь, якого жінка-полячка вивезла у лісосмугу (35-річному Василю Чорнею стало погано на роботі у столярному цеху, він втратив свідомість. А господиня фірми замість того, щоб викликати лікаря, вивезла його у ліс. Там його тіло і знайшли). У нас був випадок, коли чоловік з Ківерцівського району працював у польській фірмі, яка займалася вантажними перевезеннями по всій Європі. Він потрапив у ДТП і загинув. Його привезли, поховали, але матеріалів справи ніхто матері і жінці не надав. Ми зв’язалися з юридичною фірмою в Польщі, яка підняла всю цю інформацію. 7 місяців тривала судова тяганина, але 30 тисяч євро на користь родини таки відсудили. Людини не повернеш, але ж малі діти лишилися без батька, їх потрібно годувати і одягати за щось, – додає Віктор Вальчук.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • T Редактор сайту Ірина Бура 066 606 94 80
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×