Як не залишитися без українських телеканалів
Україна

Як не залишитися без українських телеканалів

23 листопада 2019, 19:36
0
0
Сподобалось?
0

З 20 січня 2020 року сигнал українських супутникових телеканалів буде закодований. Це означає, що близько 4,4 млн домівок, які мають безкоштовне супутникове ТБ, не зможуть більше дивитися улюблені шоу та серіали через «тарілку». Сигнал, який ловлять українці, насправді є технічним та призначений для провайдерів, котрі мають доставляти його для користувача. В Україні компанії встановлювали супутникові тарілки, не повідомляючи про це клієнтам. Таким чином, фактично, такі користувачі є піратами. Також через супутник незакодований сигнал українських телеканалів доходить до мешканців інших країн. Вони можуть дивитися їх безкоштовно, що є порушенням законодавства Європейського Союзу. Там більшість каналів доступні лише у складі пакетів супутникових платформ, за які користувачі платять гроші. Безкоштовними є тільки державні та регіональні.

Кодування торкнеться лише власників супутникових тарілок, які не підключені до офіційного провайдера. В Україні наразі таких два – Viasat або Xtra TV. Постраждають переважно жителі сільської місцевості. За підрахунками фахівців телевізійної галузі, близько третини українців будуть позбавлені можливості дивитися улюблені українські канали.

Закодують 23 телеканали чотирьох найбільших медіа-груп України:

1+1 media: 1+1, 2+2, ТЕТ, ПлюсПлюс, УНІАН, Бігуді;

StarLightMedia: СТБ, ICTV, Новий канал, М1, М2, Оце;

Inter Media Group: Інтер, НТН, К1, К2, Мега, Піксель, Zoom, Enter-фільм;

Медіа група Україна: ТРК Україна, НЛО ТБ, Індиго, Ескулап ТБ.

Близько 40 регіональних телеканалів залишаться у відкритому доступі.

Отож, аби дивитися улюблені програми, потрібно стати абонентом одного з провайдерів супутникового телебачення. Для цього слід придбати спеціальний приймач, який коштує 1099 гривень, а за користування доведеться платити абонентську плату залежно від умов оператора. Серед альтернативних варіантів є перехід на приймання звичайного ефірного ТБ за технологією Т2. Там канали будуть у відкритому доступі. Але не поспішайте купувати спеціальний тюнер-приймач для Т2, спершу переконайтеся, що територія, на якій ви проживаєте, покрита відповідним сигналом.

Для тих, у чиєму будинку чи помешканні є доступ до якісного Інтернету, існує можливість перегляду телебачення через всесвітню мережу. Але й це не безкоштовно. Послуги з трансляції телеканалів надають чимало інтернет-провайдерів. Це можуть бути Megogo, Divan.TV, Oll.TV, Omega TV, YouTV, Sweet.TV та інші.


Хочете дізнаватися про головні події першими?
Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram та групи у Facebook!

Читайте також

Увага! Коментарі відсутні! Прокоментуйте першим...

Ваш коментар

Ви погоджуєтесь з правилами коментування.
Реєстрація Вхід
Забули пароль?
Реєстрація Вхід
На ваш E-mail буде відправлено лист з інструкцією
Реєстрація Вхід
Зареєструватися