80-річні втратили право мати доглядачів

80-річні втратили право мати доглядачів

Україна

З 20 березня 2019 року доглядачам інвалідів І групи або ж людей, котрі досягли 80-річного віку, держава перестане платити гроші. Таку постанову видав Кабінет Міністрів. Однак у ній зазначається, що тим, хто оформив документи по догляду, компенсація нараховуватиметься до моменту втрати особою такого права.

Жителі сіл, звісно, шоковані таким рішенням. І не через втрату грошей, бо вони не були такими вже й великими. Компенсація призначається, виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних. 15% фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам I групи, це 289 гривень, і 10% тим, хто доглядає громадян похилого віку. Це 193 гривні.

Людей турбує інше. Зазвичай доглядачами стареньких бабусі чи дідуся  оформлялися безробітні, які у селах не можуть більше ніде офіційно працевлаштуватися. Період догляду їм зараховувався у трудовий стаж. Також ці люди не вважалися офіційно безробітними чи такими, які не мають доходів. Відповідно, вони мали статус для оформлення документів з призначення інших видів соціальних допомог, зокрема, по малозабезпеченню.

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!