Чому не маю права на пенсію як мама дитини-інваліда?

Чому не маю права на пенсію як мама дитини-інваліда?

Україна

«У листопаді 2017 року мені виповнилося 50. Я – мама сина, інваліда з дитинства до 6 років. Знаю, що, згідно із законом, маю право вийти на дострокову пенсію. Але в її оформленні мені відмовили. Сказали, що недостатньо страхового стажу. Як це може бути, коли я була оформлена по догляду спершу за дитиною-інвалідом, а коли сину виповнилося 16 років – за інвалідом другої групи? Коли я матиму право вийти на пенсію?»

Катерина С., с. Крайня Деражня,

Новоград-Волинський район, Житомирська область 

Згідно з п. 3 Заключ­них положень Закону України «Про загально­обов’язкове державне пенсійне страхування», матері інвалідів з дитинства, які народили і виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років. Обов’язковою умовою при цьому є наявність не менше 15 років страхового стажу. Аби його мати, жінка мусить рахуватися на обліку в органах соцзахисту і за неї мають відраховуватися страхові внески до Пенсійного фонду. Зауважимо, що по догляду за дитиною-інвалідом їх відраховують з моменту набуття такого статусу і до повноліття. Тобто якщо дитина визнана інвалідом у 5 років, як у випадку нашої читачки, то жінка матиме страхового стажу лише 11 років (при цьому їй додадуться ще так звані «декретні» три роки). Стаж, якого не вистачає, можна допрацювати або докупити. Згідно із законом, нині один рік страхового стажу «коштує» близько 17 тисяч гривень.     

Теги: пенсії

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!