Чи зараховується допомога по безробіттю до страхового стажу?

Чи зараховується допомога по безробіттю до страхового стажу?

Україна

Минулорічна пенсійна реформа значно посилила вимоги до наявності страхового стажу у людини. Так, уже з початку цього року, щоб отримати пенсію за віком, потрібно мати мінімум 25 років стажу, поступово цей показник збільшуватиметься до 35 років. Тому сьогодні кожен українець прискіпливо рахує роки, які можна зарахувати до страхового стажу. Багато людей з кінця 1990-х та початку 2000-х років стояли на обліку у центрі зайнятості та отримували допомогу по безробіттю. Чи врахують їм ці роки у пенсійний стаж? Зауважимо, що згідно із законом, який набрав чинності 1 січня 2004 року, до страхового стажу включається той період, за який щомісяця сплачені внески у сумі не меншій за мінімальний страховий внесок (тобто з мінімальної зарплати). Стаж до прийняття цього закону рахується на умовах, передбачених у законодавстві, що діяло раніше. А таке не передбачало включення у нього матеріальної допомоги по безробіттю. Якщо ж людина стояла на обліку у центрі зайнятості і отримувала допомогу по безробіттю після 1 січня 2004 року, то їй цей період зарахують у страховий стаж. Підставою можуть бути записи у трудовій книжці, довідка з бази реєстру застрахованих осіб.

Якщо ж особа, перебуваючи на обліку у службі зайнятості, не отримує вказаної допомоги, цей період не зараховується у страховий стаж.

Марта ДИМИДІВСЬКА

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!