Діти без щеплень не мають права відвідувати школу і садок

Діти без щеплень не мають права відвідувати школу і садок

Україна

Відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (стаття 15), відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за календарем профілактичних щеплень.

Щодо важливості дотримання діючих правових норм у цій сфері міністерства охорони здоров’я та освіти нагадало офіційними листами керівникам усіх обласних та Київської міської державних адміністрацій.

Виключення передбачене лише для дітей, які мають протипоказання щодо вакцини. Таким дітям надається відповідна довідка на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду за участю лікаря педіатра та інших лікарів-спеціалістів. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.

Лікарсько-консультативна комісія може заборонити відвідування навчального закладу дитині без профілактичних щеплень у разі ускладнення епідемічної ситуації. У таких випадках, найімовірніше, учень здобуватиме освіту дистанційно – на дому.

Нині в Україні складається загрозлива епідемічна ситуація із кором, краснухою, паротитом, кашлюком, дифтерією. З початком навчального року ризик захворіти на ці інфекції збільшується, тому дуже важливо щоб діти були вчасно щеплені.

До 6 років діти повинні отримати щеплення  проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції. У 6-річному віці проводиться ревакцинація проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

На сьогодні в Україні є достатня кількість ефективних, якісних, безпечних та визнаних Всесвітньою організацією охорони здоров’я вакцин, щоб охопити щепленнями всі вікові групи, які цього потребують.

Якщо ваша дитина не отримала вакцинацію за календарем, негайно зверніться до педіатра або сімейного лікаря, щоби надолужити пропущені  щеплення.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • T Редактор сайту Ірина Бура 066 606 94 80
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×