Доба стала коротшою на... шість годин?

Доба стала коротшою на... шість годин?

Україна

Це підтверджують монахи з Афона

Усі ми часто нарікаємо на брак часу. До завершення якоїсь справи нам завжди не вистачає кількох хвилин, годин, дня. Але ж у добі як було, так і є 24 години. Але той час не такий, як колись – переконують старці. Кажуть, за два останні тисячоліття доба зменшилася на... цілих шість годин! Але як таке може бути?

Ченцям бракує ночі на молитви

Що життя спливає швидше, давно помітили монахи зі святої гори Афон. Вони зі століття у століття по годинах читають певні молитви. Колись їм вночі лишався час на відпочинок. Нині ж при тій самій кількості молитов старцям бракує ночі, щоб встигнути закінчити все вичитати.

Подібне спостереження зробили й монахи зі Святої Землі. У Єрусалимі біля Гробу Господнього запалюються спеціальні лампади. Колись олію у них доливали в один і той же час, напередодні Великодня. За рік вона повністю вигорала, якраз вистачало до наступної Пасхи. А тепер доводиться маслянисту рідину виливати, бо її ще чимало залишається.

Перед кінцем світу рік минатиме, як місяць

Цікаве пояснення мінливості часу дав відомий вчений-фізик, доктор технічних наук, член-кореспондент Білоруської академії наук Альберт-Віктор Вейник. Він висунув гіпотезу, що у часу, як у фізичного явища, є матеріальний носій – так зване «хрональне поле». У ході експериментів академік власний наручний електронний годинник поміщав у розроблену ним установку. Перемикаючи кнопки, він демонстрував колегам, як той самий прилад сповільнює чи прискорює свій хід, на відміну від усіх інших хронометрів поза установкою Вейника. Вчений переконував, що найменша частинка «хроносфери» невпинно скорочується. Відтак швидше відбуваються усі процеси – старіє людина і все живе на Землі, старіє сама планета.

Подібне твердження висловили американські вчені Браунлі та Уард. Вони на прикладі наближення Землі до Сонця пояснили: чим більше зменшується ця відстань, тим швидше для нас плине час. При цьому в добі лишається 24 години, але їхня тривалість суттєво скорочується.

І як тут не згадати християнські пророцтва про кінець світу? Зокрема у «Посмертному зверненні» преподобного Ніла Мироточивого Афонського (1815 р.) йдеться про те, що в останню епоху існування людства, коли буде царювати антихрист, з часом буде відбуватися взагалі щось незрозуміле: «День буде минати, як година, тиждень – як день, місяць – як тиждень, і рік, як місяць». Подібне застереження можна знайти і у пророків ісламу.

Наталія КРАВЧУК

Передрук заборонено!

Коментарів: 9

 • Juli
  12 січня, 15:31 - Відповісти
  0
  Як тобі таке, Альберт Ейнштейн?))))
 • vas
  16 січня, 19:00 - Відповісти
  0
  київстар в курсі, у них місяць вже 4 тижні
 • Sparrov
  19 січня, 17:49 - Відповісти
  0
  Цікаво яку траву курять ваші журналісти? Або з якого класу школи вони були відраховані? Бо вочевидь фізику вони не вчили. Про астрономію напевне й не чули взагалі що є така наука. Насправді внаслідок наявності "великого" Місяця Земля сповільнюється на 2.3 мілі секунди за століття. Тож доба навпаки стає все довшою.
 • Sparrov
  19 січня, 17:55 - Відповісти
  0
  Пропоную цьому, прости Господи, "фізику" - Альберт-Віктору Вейнику подаватися на Нобелівку. Бо якщо журналісти правильно передали його слова, то ця бздура докорінно перевертає наше уявлення про Всесвіт і заслуговує Нобелівську премію, навіть не одну.
 • Володимир Нужненко
  29 січня, 14:13 - Відповісти
  0
  Пропоную усім бажаючим ознайомитись з моїм "Посланням..." від 14.11.2018 на моїй сторінці в Фейсбуці. Там в першому розділі я виклав вірне тлумачення того біблійного пророцтва, яке насправді стосується саме нашого часу, а не того, що записано незрозуміло ким між рядками пророцтва...
 • АНДЕРСОН
  6 березня, 11:12 - Відповісти
  0
  Если не сидеть в сети по 6 часов, то всё нормально со временем
 • Олександр
  7 березня, 10:48 - Відповісти
  0
  "Пропоную цьому, прости Господи, "фізику" - Альберт-Віктору Вейнику подаватися на Нобелівку." помер 1996 р. "А в 2012 году во время исследований на Большом адронном коллайдере в Швейцарии была обнаружена элементарная частица, которая носит название Бозон Хиггса. Именно она наделяет все остальные частицы во вселенной массой. На следующий год Питер Хиггс (он предсказал это открытие еще в 1964 году) получил Нобелевскую премию по физике. Напомним, Вейник, объявленный в нашей стране лже-ученым, заявил о существовании «метрического вещества» задолго до Хиггса... "
 • Олександр
  7 березня, 11:02 - Відповісти
  0
  Все гениальные идеи приходят в наш мир первоначально в виде ереси. Джордано Бруно сожгли на костре за утверждения о том, что Земля вращается вокруг Солнца. А премьер-министр Англии, которому Фарадей демонстрировал свои опыты по электромагнитной индукции, рассмеялся ему в лицо и воскликнул: «Что толку от вашего электричества?» Тем не менее, до сих пор находятся чудаки, которые ради поисков истины готовы прослыть еретиками. Причем, зная, что эти поиски могут и не увенчаться успехом.
 • Юрій
  11 червня, 11:13 - Відповісти
  0
  Про лампади у Єрусалимі біля Гробу Господнього пише людина, яка навіть не здогадується, що Великдень не має певної фіксованої дати святкування. Наприклад, в 2018 - 8 квітня, а в 2019 - 28 квітня.

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

 • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
 • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
 • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×