Мало суддів і багато прокурорів:  РЄ про правосуддя в Україні

Мало суддів і багато прокурорів: РЄ про правосуддя в Україні

Україна

Система правосуддя, що діє в Україні, має "рекордні" або близькі до "рекордних" показників серед усіх держав-членів Ради Європи. Про це йдеться у звіті Європейської комісії з питань ефективності правосуддя,- повідомляє  Європейська правда.

Цьогорічний звіт показав, що Україна лишається серед країн з найнижчим в Європі бюджетом на судову систему – 8.1 євро на душу населення, що у 8 разів нижче за середнє у Європі. Менше ніж  Україна  на правосуддя витрачає лише Азербайджані (7.8 євро).

Українська юриспруденція значною мірою фінансується за рахунок судових зборів (37%, що вдвічі більше за середній європейський показник).

Бюджет на безоплатну правову допомогу – також серед найнижчих, поступається лише Азербайджану та Албанії.  Але за низького фінансування системи, в Україні рекордно роздута прокуратура. Навіть після реформи прокуратури  – 24 прокурора на 100 тисяч людей. Більше (25) – тільки в Росії. При цьому кількість суддів в Україні менша за середньоєвропейську (14 проти 21 на 100 тисяч мешканців).

В Раді Європи вказали також на нестачу юристів, в Україні  їх двічі менше за середній показник в Європі та на низьку частку жінок серед прокурорів та юристів загалом.

 

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!