Митрополит Епіфаній виріс у простій сім’ї без батька

Митрополит Епіфаній виріс у простій сім’ї без батька

Україна

Минулої неділі, 3 лютого, відбулося зведення новообраного предстоятеля автокефальної православної церкви України митрополита Епіфанія на кафедру. Іншими словами – інтронізація. Літургія відбулася у Соборі Святої Софії Київської. Були присутні керівники України, делегація Вселенського патріархату, монахи з Афону. Коли ж самого Епіфанія запитали, кого би він хотів бачити на інтронізації, він сказав, що свою бабусю, яка його виховала і привела до храму.

Ні разу в житті не промовив слово «тато»

Відомо, що майбутній митрополит Епіфаній (в миру Сергій Думенко) народився на Одещині в сім’ї робітників. Батько залишив родину, коли хлопчик був ще немовлям, тож він його ніколи не бачив. «Я жодного разу в житті не промовив слово «тато», – зізнається Епіфаній журналістам. Каже, що образи на нього не тримає, і якби він був живим, то зустрівся б з ним.

Дитинство та шкільні роки майбутнього митрополита пройшли у буковинському селі Стара Жадова Сторожинецького району. Тут досі живуть його мама і два брати. Будинок простий, сільський, одноповерховий, але дуже доглянутий. На віллу зовсім не схожий.

– Звичайна сім’я, – кажуть односельці. – Молодші брати будівельники, їздять на заробітки. Мама Віра Василівна не працює, живе з молодшим сином, який ще не одружений. Обробляють город, мають господарство. Мама ходить до церкви Українського патріархату.

Що любить їсти і вдягати

Напередодні своєї інтронізації митрополит Київський і всієї України розповів журналістам про деякі деталі особистого життя. Зокрема він сказав, що у нього є сторінки у соцмережах Facebook і Twitter. Але наповнює їх священнослужитель-секретар отець Іван. Епіфаній тільки проглядає. 

Поза службою носить стриманий одяг темних тонів. У їжі також невибагливий. Власного кухаря не має, харчується переважно у Видубицькому монастирі або в академічній трапезній Михайлівського монастиря разом зі студентами.  

У члени спілки журналістів митрополита прийняли у Рівному

Відомо, що Епіфаній досконало знає грецьку мову. Освіту здобув у Київській духовній семінарії, Київській духовній академії, Афінському національному університеті (на філософському факультеті). Але мало хто знає, що предстоятель Православної церкви України є членом Національної спілки журналістів України, перебуває на обліку у Рівненській організації. Як розповів її голова Дмитро Тарасюк, у 2003–2005 роках майбутній митрополит був редактором інтернет-проекту «Рівне православне» офіційного сайту Рівненської єпархії та членом редколегії церковно-релігійної газети «Духовна нива», обіймав посаду прес-секретаря Рівненського єпархіального управління та особистого секретаря митрополита Рівненського і Острозького Даниїла. Тож 8 грудня 2005 року був прийнятий у члени журналістської спілчанської організації.

Марта ДИМИДІВСЬКА

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • T Редактор сайту Ірина Бура 066 606 94 80
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×