Попри рішення Стокгольмського суду «Газпром» не дає Україні газу для забезпечення транзиту в ЄС

Попри рішення Стокгольмського суду «Газпром» не дає Україні газу для забезпечення транзиту в ЄС

Україна

28 лютого стало відомо, що Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги «Нафтогазу» щодо компенсації за недопоставлені «Газпромом» обсяги газу для транзиту у сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку Газпромом погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі «Газпром» має сплатити 2,56 млрд доларів на користь «Нафтогазу». Натомість російська сторона й надалі не дотримується своїх договірних зобов’язань щодо транзиту газу, а також відмовляється виконувати рішення Стокгольмського арбітражу. У зв’язку з цим МЗС України поінформувало Євросоюз, що дії РФ є загрозою виникнення надзвичайної ситуації у постачанні газу до України та ЄС. Також Україна ініціює тристоронні переговори у форматі Україна-ЄС-Росія.

«Сьогодні «Газпром» знизив тиск на вході у нашу ГТС майже на 20% нижче контрактного. Такі «фінти» не пройдуть. Ініціюємо механізм раннього попередження в енергетичній сфері за Угодою про асоціацію та тристоронній механізм Україна-ЄС-РФ», – повідомив у Twitter глав МЗС Павло Клімкін.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!