Рада створила антикорупційний суд, призначила аудитора НАБУ та звільнила мінстра

Рада створила антикорупційний суд, призначила аудитора НАБУ та звільнила мінстра

Україна

Вчора відбувся великий парламентський день. Рада прийняла чимало важливих рішень. Ключовим із них є законопроект ініційований Петром Порошенком про створення Вищого антикорупційного суду. Після розгляду 1927 поправок до закону його підтримали 317 депутатів. Створення антикорупційного суду було однією з ключових вимог до України від МВФ, Єврокомісії та США для продовження подальшої співпраці.

Відповідно до прийнятого закону, Вищий антикорупційний суд буде сформований протягом 12 місяців і почне свою роботу за умови призначення не менше 35 суддів. Пропонуватиме їх кандидатури Вища кваліфікаційна комісія суддів. Водночас вплив на прийняття рішень матиме Рада міжнародних експертів, яка складатиметься з шести членів. Якщо троє з них будуть проти тієї чи іншої кандидатури, вона відхилятиметься. Водночас членів Ради міжнародних експертів призначатиме все таж Вища кваліфікаційна комісія суддів на підставі пропозицій міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції.

Також Верховна Рада обрала аудитора НАБУ. На цю посаду претендували американський правозахисник, партнер компанії Baker&McKenzie Томас Файєрстоун і український правознавець-міжнародник Володимир Василенко, який чималий період відпрацював в ООН. Зрештою, у парламентарі віддали перевагу співвітчизнику. За Василенка проголосували 289 народних обранців.

Ще одним серйозним рішенням стало звільнення Олександра Данилюка з посади міністра фінансів. Відповідне подання від Володимира Гройсмана підтримали 254 депутати. 

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!