Найвища дерев’яна вежа Європи – у пам’ять про бій УПА

Найвища дерев’яна вежа Європи – у пам’ять про бій УПА

Львівщина

На Львівщині, на вершині гори Діл, що біля села Недільна Старосамбірського району, є унікальна дерев’яна дзвіниця, аналогів якій нема у світі. Вона називається «Вежа пам’яті» й сягає увись на 43 метри. Саме така висота вежі не випадкова. Так нащадки хотіли увіковічити подвиг сорока трьох вояків УПА, які загинули у страшному бою з німцями.

Тут під час Другої світової війни (у 1943-44 роках) діяла підстаршинська школа УПА. А саме місце ввійшло в історію національно-визвольної боротьби під назвою «Київ», оскільки тривалий час було важливим її осередком. 30 листопада 1943 року в село на машинах прибули німці (за окремими даними – до трьох тисяч військових), і на світанку почався наступ. Пекельний бій прийняли 105 безстрашних і зовсім юних вояків УПА. Зрозуміло, сили були дуже нерівні. І хоч 43 патріоти віддали на горі Діл свої життя, німецьку атаку зупинили. Пізніше на полі нарахували понад 160 убитих фашистів…

Перші роботи з увіковічення пам’яті героїв на горі Діл розпочались у 2009-му. І тільки нещодавно дзвіницю освятили. Її увінчує хрест, розташований на висоті 907 метрів над рівнем моря. З такої височіні над Карпатами розливається скорботний дзвін за загиблими повстанцями.

Наталія КРАВЧУК, Львівська область

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!