Любов перемагає біду

Любов перемагає біду

Рівненщина

На Рівненщині одружилися хлопець-візочник з дівчиною, яка майже не ходить…

Наші читачі з Демидівського району Рівненщини запросили «Вісник+К» на це особливе, зворушливе весілля. Бо свої долі у селі Рогізному поєднала незвичайна пара. Обоє – і хлопець, і дівчина – від народження обмежені в русі. Та хвороби скували лише їхні тіла, не серця. Майже 15 років Валя Романюк та Сашко Качан зналися лише по телефону. Й коли, врешті, наважилися зустрітися, зрозуміли: мають бути разом, бо кохають одне одного!

Здоров’я підірвали родові травми

Історія цього кохання настільки трагічна й щаслива водночас, що важко стримати емоції, не пустити сльози. Бо і Валя, і Саша могли народитися цілком здоровими. Але доля, на жаль, розпорядилась інакше. Їхні мами пережили складні пологи – і, як наслідок, дітки отримали важкі травми, що спричинили ДЦП.

– У нас із чоловіком п’ятеро дітей, Валя найстарша, – розповідає мама Ольга Романюк. – Вона тринадцять хвилин після народження не дихала, було кисневе голодування. Встановили діагноз ДЦП. Але він мене не злякав. Ми робили все, щоб поставити дитину на ноги: об’їздили всюди де тільки могли. І в одному місці, ще як Валя була зовсім дитиною, стрілися біля дверей лікаря із Сашком на візочку. Ми вже знали, що це хлопчик із сусіднього села.

Але тоді якісь дружні стосунки між родинами Качанів з Рогізного та Романюків з Рудки не зав’язалися. Більше діти не бачилися.

Батьки Саші теж оббивали пороги відомих лікарів і традиційної, і нетрадиційної медицини, аби син хоч трішки на ніжки зіп’явся, та, на жаль, усе марно. А ось Валі різні сеанси таки допомогли – і вона змогла зробити перші кроки. Пізніше дівчина закінчила школу й продовжила навчання у Житомирі в училищі, де здобула фах економіста! Та роботи за спеціальністю так і не знайшла.

Сашко ж здобував шкільну освіту вдома, до нього приходили вчителі, багато займалася з внуком бабуся-педагог. Далі пробиватися на інвалідному візку хлопчина не став.

Перша зустріч після п’ятнадцяти років спілкування

– Коли дітям було років по двадцять, вони почали зідзвонюватися. Вже й не знаю, хто їм номери одне одного дав. Дзвонили додому, говорили про щось годинами. Бувало, аж сердилася на Сашу, – згадує мама хлопця Валентина Федорівна. – Але потім той зв’язок обірвався, щось вони не зладилися. Пізніше знову почали спілкуватись, але раз – і перестали. Я так зрозуміла, що, певно, злякались, аби не бути тягарем одне одному. Хто його знає, як би там далі було, якби Валя до нас не приїхала. От вони тільки раз побачились, і Саша мені сказав: «Усе… Це вона…»

Мамі досі щемить у душі цей спогад: синів щасливий погляд, весела усмішка на вустах. Він говорив тільки про Валю: її вроду, доброту, сердечність. Дівчина просто полонила його. Та й сама з того побачення Валя повернулася додому інакша.

– Знаєте, колись, як я читала якісь життєві історії, що хтось полюбив іншого тільки за те, що він на світі є, в таке не вірила, – щиро зізнається наречена. – Але після зустрічі із Сашею зрозуміла: любов – то дар Божий. Як його побачила, відразу збагнула, що «попала» – «попала на любов»…

«Без нього не бачу смислу свого життя»

Закохані зустрічалися на лавочці біля клубу. Їхні друзі з усмішкою згадують, як Саша Валю цукерками пригощав, вона його годувала. Щоб не померзли, дівчата приносили їм щось, аби вкрилися. Потім обидві мами стали готувати дітям з дому тормозки, щоб ті мали чим перекусити. А вивозив Олександра на побачення машиною дядько.

Особлива лав-сторі зачепила душевну струну кожного, хто ставав свідком тих чистих, світлих почуттів. А потім Сашко попросив дозволу у Валиної мами, аби відпустила доньку, щоб вони… спробували пожити разом. Вона не заперечила, хоч у душі не дуже вірила, що такий момент настане. І, коли справді донька почала збирати речі, жінка розплакалась.

– Я й не думала, що так може статися, – зізнається Ольга Григорівна. – Мені було дуже добре з донечкою. Думала, Валі більш нікого не треба, тільки батьків. Але бачте… Хвилювалась, як то має бути, але проти не стала. І сваха дуже переживала, все Валі говорила: «Ти бачиш, на що йдеш? Ще не пізно все передумати…» А вона мені: «Я просинаюся без нього – і не бачу смислу свого життя. Не хочу сама бути».

– Я дуже дякую Богу, що в мене є такі батьки, які мені дали свої любов і підтримку, мене лікували і вигляділи, старалися, щоб «та Валя» хоч трошки ходила. Але чоловік то є чоловік, – каже наречена. – І річ не в тому, чи людина фізично чогось не може. Ти дивишся в очі і бачиш ту щиру любов.

Молода сім’я потребує спеціалізованого скутера

Проживши разом рік, пара вирішила одружитися. Цієї неділі свідками їхніх обітниць бути разом довіку стали всі прихожани храму в Рогізному. У кожного на очах бриніла сльоза. Допомагали молодятам тримати свічки (адже, як і ноги, їхні руки теж не дуже слухаються) брати-сестри. А молода все таїнство, попри біль, відстояла, зіпершись на свій ціпочок. Обоє виглядали дуже щасливими. А коли вийшли із храму, наречений посадив кохану собі на коліна і… візочком повіз.

Дивишся на цю пару – і розумієш: кохання воістину перемагає біду. Очі Валі та Саші випромінюють щастя.

***

Молода сім’я проживає разом з батьками Олександра. Тут для нього в будинку зроблені спеціальні пороги, аби міг виїжджати візком. Звісно, велика підтримка – родини, бо ж без сторонньої допомоги новоспеченому подружжю обійтися ніяк.

– Якби ж у нас коляска була на моторчику чи спеціальний інвалідський скутер двомісний, ми б хоч самі могли поїхати прогулятись. А то я Валю можу звезти тільки з гірки, а на гірку вона мусить підійматися сама. Дуже важко. Але то для нас велика розкіш, бо беушний скутер коштує майже тридцять тисяч гривень. Якби хто допоміг, ми б не відмовилися, – каже Олександр.

Редакція «Вісника+К» як перепій внесла свою невеличку лепту в такий потрібний подарунок для молодят. Якщо хтось відгукнеться й захоче допомогти коштами чи, можливо, подарувати електровізок або скутер, контакти сім’ї – у редакції.

Наталія КРАВЧУК, Рівненська область

Фото автора

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!