Освятили джерело

Освятили джерело

Рівненщина

У селі Грушвиця Перша, що в Рівненському районі, у 30-і роки минулого століття кожного року на свято Юрія люд на чолі зі священиком обходив довколишні джерела, аби їх освятити. Одне з таких джерел б’є і понині, а віднедавна воно отримало ще й гарну людську опіку. Річ у тім, що громада села й особисто підприємець, депутат і благодійник Роман Стасюк вирішили не тільки впорядкувати місцину, а й створити тут справжній природний і духовний оазис. Усюди проклали доріжки, саме ж джерело вбрали в гарну «одіж», яка була притаманною для народного побуту в минулі віки.

За традицією воду, що має цілющі властивості, освятили. Це відбулося у неділю, 8 жовтня, коли православні відзначали празник святого Сергія. Відповідно й джерело у Грушвиці Першій назвали на честь цього святого.

Сергій НОВАК, Рівненська область

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!