Новозбудовану амбулаторію відкривав Міністр

Новозбудовану амбулаторію відкривав Міністр

Рівненщина

На офіційне відкриття першої новозбудованої амбулаторії в селі Забороль, що на Рівненщині, завітав Віце-прем`єр-міністр Геннадій Зубко та його заступник Лев Парцхаладзе.

Мета поїздки - перевірити, як зaстосовуються дистaнційні методи консультaцій фaхівців у новозбудовaній сільській лікaрській aмбулaторії. Нагадаємо, Рівненщина увійшлa до переліку п’яти облaстей, де цього року впровaджують телемедичні технології у тестовому режимі. Тут, на зміну старого ФАПу, який знаходився в аварійному стані, у рамках проекту Президента України «Доступна медицина» збудували новеньку амбулаторію.

«Сьогодні Рівненщина за темпами будівництва нових амбулаторій знаходиться серед трійки лідерів.  Ми рухаємося до того, щоб усі амбулаторії були введені в експлуатацію, показали якість медичної послуги, нову якість обладнання, яке може передавати дані для консультації на вторинному рівні. Загалом в Рівненській області за Президентською програмою буде 34 амбулаторії», - розповів Геннадій Зубко.

За словами голови Рівненської ОДА Олексія Муляренко, не випадково Рівненщина потрапила до областей-першопрохідців, де запровадили телемедицину. Адже 53% населення області проживає саме в сільській місцевості. Завідувач амбулаторії загальної практики сімейної медицини Вікторія Пашковська розповідає, що відтепер мешканцям їхнього села не треба їхати за десятки кілометрів до району чи області за консультацією. Адже лікар на місці зможе зв’язатися з вузькопрофільним спеціалістом другого рівня з обласної лікарні та надати якісну медичну консультацію.

«Телемедицина працює на відстані в режимі реального часу, тому жителі сіл покладають на неї великі надії. Так лікар будучи в іншому місці може з легкістю оглянути пацієнта та поставити відповідний діагноз. А усі дані про пацієнта будуть збережені в особистому електронному кабінеті пацієнта», - зазначає Вікторія Пашковська.

Сьогодні в амбулаторії уперше тестували можливості телемедицини. Місцевому жителю надавав консультацію спеціаліст-кардіолог з обласної лікарні. Завдяки електрокардіографу, усі дані синхронізуються та зберігаються у програмі на комп’ютері, після чого надсилаються для іншого фахівця. Так, лікарі зможуть дистанційно проконсультувати пацієнтів у питаннях серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, бронхіальної астми і дерматологічних хвороб. У Заборольську амбулаторію зможуть звертатися жителі п’яти населених пунктів об’єднаної територіальної громади – Забороль, Решуцьк, Кустин, Боянівка і Сергіївка з населенням 3273 чоловік. У новенькій амбулаторії є кабінет здорової дитини, кабінет щеплень, маніпуляційна, кімната сімейного лікаря та стерилізаційна. Серед спеціального обладнання – електрокардіограф, дерматоскоп, спірограф та холтерівський моніторинг, біохімічні та сечові аналізатори.

В амбулаторії буде працювати сімейний лікар, медичний реєстратор, 2 медичні сестри та санітарки.

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • T Редактор сайту Ірина Бура 066 606 94 80
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×