Діда братів Кличків застрелили на Рівненщині

Діда братів Кличків застрелили на Рівненщині

Рівненщина

Днями директор Любомльського краєзнавчого музею Юрій Фініковський, виклав у Фейсбуці чорно-білу світлину бійця на прізвище Кличко. 

Це дідусь відомих українських боксерів Віталія та Володимира Кличків. Про це пише «РадіоТрек».

В 1940-до травня 1941 року сержант Родіон Кличко — начальник паспортного відділення міліції м. Любомль й водночас керівник місцевого ЗАГСу. Його дружина — Тамара — працювала вихователькою в дитячому садочку міста, займалась вихованням сина Володимира.

У травні 1941 року начальника паспортного відділення Любомльської міліції Родіона Кличка було направлено на курси в Дніпро. Дружина із сином натомість поїхали на канікули до батьків у Смілу.

З початком німецько-радянської війни в червні 1941 року Родіон Кличко спробував повернутися у Любомль, але доїхав залізницею лише до містечка Сарни.

Там він натрапив на Любомльський РВ НКВС, який відступав вглиб України.

Пізніше йому вдалося знайти й викупити з полону дружину. 

В Любомльському краєзнавчому музеї сьогодні зберігається паспорт, виданий місцевому єврею, і підписаний Родіоном Кличко. Поруч з цим ведемо роботу над дослідженням цього періоду і зв'язків родини Кличків з міста Любомль.

До слова, батько відомих бокерів - Володимир Родіонович Кличко помер 2011 року - був військовим аташе посольства України в Німеччині НАТО, генерал-майором.

Схожі новини

Коментарів: 1

  • 123
    18 червня, 17:21 - Відповісти
    0
    Дід братів Кличків помер у Киргизії

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×