Як розвивається інклюзивна освіта на Рівненщині

Як розвивається інклюзивна освіта на Рівненщині

Рівненщина

Розвиток інклюзивної освіти в області обговорили на засіданні колегії управління освіти і науки Рівненської ОДА.

У залі зібралися директори інклюзивно-ресурсних центрів, начальники відділів та управлінь освіти міст, районів і ОТГ.

 

«Рівненщина пишається результатами впровадження інклюзії в освітнє середовище. Зроблено дуже багато: відкрито інклюзивно-ресурсні центри, інклюзивні класи, групи в дошкіллі. Понад 2 тисячі педагогічних працівників пройшли навчання з підвищення фахової компетентності щодо освіти дітей з особливими освітніми потребами. Введено 432 посади асистента вчителя та 34 – асистента вихователя», –  зауважила заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко.

 

Завідуюча сектора інклюзивної освіти управління освіти і науки ОДА Юлія Ковальчук у своєму виступі проаналізувала організацію інклюзивного навчання, забезпечення використання освітньої субвенції на придбання обладнання для оснащення ресурсних кімнат, доступ до освітнього процесу асистента дитини. Презентувала інформаційний портал «Система автоматизації роботи ІРЦ», який  в онлайн режимі не тільки показує мережу, а й реєструє на комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

 

Особливу увагу звернули на учнів, які навчаються на індивідуальній формі навчання. Григорій Таргонський зазначив, що діти, які мають особливі освітні потреби неодмінно мають вчитися у звичайних школах і бути соціалізованими.

 

Своїми успіхами та набутим досвідом в інклюзивній освіті ділилися начальники Вараського та Березнівського управлінь освіти та директор Сарненського ІРЦ.

 

 

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

  • вул. Перемоги, 15, м. Луцьк
  • T 0 332 77 48 84, 0 332 77 49 85
  • Email:visnyk@visnyk.lutsk.ua

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×