Раніше гроші осідали в райцентрі, тепер – у боремельській громадіВіктор КОРІНЬ

Раніше гроші осідали в райцентрі, тепер – у боремельській громаді

Рівненщина

У грудні два роки тому вирішили об’єднатися 11 сіл Боремельської, Малівської і Золочівської сільських рад в одну громаду. Боремельська громада стала першою у Демидівському районі і займає третину його території. Керувати ОТГ люди на виборах довірили голові Малівської сільської ради Віктору Кореню.

Хоч боремельська громада і велика за площею, проте людей там проживає небагато – всього три тисячі 600 осіб. Сьогодні це створює проблеми, бо зачиняє двері для участі у загальнодержавних проектах, відверто зізнається Віктор Корінь. Як приклад наводить те, що у Києві не допустили до конкурсу їхній проект зі створення ЦНАПу. Хоч би п’ять тисяч людей було, розводили руками чиновники.

– Ми не здаємося, намагатимемося зробити ЦНАП своїми силами. А поки активно беремо участь у програмах з муніципального співробітництва, – зазначив Віктор Михайлович. – З Демидівкою підписали угоду про збір сміття та його переробку. Розглядаємо можливість створити спільне з Підлозцями комунальне підприємство і центр безпеки. Бо будувати пожежне депо і купувати автомобіль для однієї нашої громади занадто круто. Було б добре, якби такі угоди дозволили укладати не лише між ОТГ району, але й між сусідніми областями. Бо ми географічно ближче до Волині.

За два роки роботи Віктор Корінь з впевненістю каже, що після об’єднання стало більше можливостей розвивати села. Раніше левова частка грошей осідала у райцентрі.  

– У нас власних надходжень – 7 мільйонів гривень в рік. Ще є субвенції з державного бюджету. Намагаємося у кожному селі зробити щось, – зазначив голова громади. – Торік купили техніку для комунального підприємства, у Золочівці клуб і адмін­приміщення ремонтували, в Берестечку вікна у школі поміняли, в Боремлі майже на 300 тисяч гривень вуличного освітлення зробили і на 1,5 мільйона гривень замінили вікон у школі. У Малевому завершуємо капітальний ремонт амбулаторії, створили опорну школу… Почали будівництво нової амбулаторії у Боремлі з житлом для лікаря. Цей проект також здійснюється на умовах співфінансування, ми виділили 600 тисяч гривень. На дороги стали більше уваги звертати.

Про це з головою громади говорили довго. Адже дорога – найбільш болюча тема чи не для кожного села. Є вона хіба що до Малевого. Люди з Боремля обурюються: як же так, ми центр громади, а дорогу роблять там?

– Проектно-кошторисну документацію по Малевому ми зробили ще до об’єднання в громаду у 2015 році, – пояснив Віктор Михайлович. – Коли в область надійшли гроші, їх на умовах співфінансування дали тим, у кого були документи. Зараз перебуває на експертизі документація по боремельській комунальній дорозі на півтора мільйона гривень. Почали робити шлях з Набережного до Боремля вартістю  5 мільйонів гривень. Цього року через затягування тендерної процедури зможемо зробити його тільки на два мільйони. Взагалі, від школи до центру Боремля ми хочемо відновити колишню дорогу: посередині двох смуг висадити троянди.

Найбільш проблемним є шлях з Набережного на Берестечко. Для того, аби його зробити «як слід», потрібно 20 мільйонів гривень. Віктор Корінь написав безліч звернень і листів до обласних чиновників. Поки безрезультатно. А люди страждають. Не так давно до Берестечка перестав їздити автобус з Луцька, інші перевізники теж кажуть, що відмовляться від маршруту.

Наразі своїми силами у цьому напрямку, бо дорогою не випадає якось його називати, трішки позасипали ями. Поки це все, на що вистачило грошей.

Наталка СЛЮСАР, Рівненська область

Фото автора

Передрук заборонено!

Схожі новини

© «Вісник»

Передрук будь-якої інформації можливий лише якщо гіперпосилання на «Вісник+К» стоїть не нижче другого абзацу і у кінці матеріалу не має позначки «Передрук заборонений». Перепублікація матеріалів із друкованих видань «Вісник+К» та «Люди і долі» можлива лише із письмового дозволу редакції.

Наші інформери

«Вісник» в соцмережах

Журнал «Люди і долі»

×
Приєднуйтесь!